O firmě NeilMed
největším světovém prodejci nosních proplachů

Společnosti NeilMed patří mezi největší výrobce a dodavatele nosních zvlhčovacích přípravků na bázi soli na světě. Vlajkovou lodí jsou produkty NeilMed SINUS RINS a NeilMed NasaFlo Neti Pot. Posláním společnosti je bezpečnost, dostupnost a efektivnost jejich produktů, které pečují o miliony lidí na celém světě. Jsme rádi, že Vám můžeme produkty této společnosti nabídnout i u nás v České republice.

Největší nabídka nosních zvlhčovačů

Společnost NeilMed patří mezi největší výrobce a dodavatele nosních zvlhčovacích přípravků na bázi soli na světě. Pokud se chcete starat o správné fungování nosu a tím zároveň i dýchacích cest jako jednoho celku, je třeba věnovat nosní sliznici zvýšenou péči. Nejčastějším problémem dýchacích cest bývá právě snížená vlhkost s následným zahuštěním sekretu a poruchou funkce hlenového transportního pásu. Pomocnou metodou ke zředění sekrece a tím také uvolnění vazkého obsahu dutin nosních, je sprchování a oplach nosní sliznice. Jedná se o metodu doporučovanou již několik let i mezinárodními odborníky zabývající se terapií onemocnění horních cest dýchacích.

Výplach dutin má mnoho výhod

Na proplach nosu jsou doporučované salinické roztoky, tedy třeba fyziologický roztok. Nutné je opakovaně ošetřit nosní sliznici během dne, díky čemuž se stabilizují poměry v dutinách nosních a dostaví se pocit volného dýchání. Solné roztoky společnosti NeilMed zaručují přesnou koncentraci solného roztoku tak, aby nedošlo k nežádoucímu podráždění sliznic. Okolní prostředí, ve kterém žijeme, velmi zatěžuje naší nosní sliznici. Odolnost sliznice lze zvyšovat dodržováním nosní hygieny, která se v posledních letech stává běžným doporučením. Vypláchnutí nosu je nejlepší jako prevence viróz. Působí léčebně při akutních a chronických zánětech nosních dutin a vedlejších nosních dutin.

Zlepšení průchodnosti dýchacích cest

Výplachy solným roztokem odstraní suché kousky hlenu, prachu, nečistot, alergenů a celkově zlepší průchodnost dýchacích cest. Proplach dutin doporučujeme jako součást každodenní hygieny. Pomáhají pečovat o nosní sliznici a udržet její homeostázu. V případě denní hygieny stačí jeden proplach denně. Při akutních obtížích lze provést proplach 2 – 4x za den. Při dlouhodobém proplachování nosních dutin nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.

Lepší dýchání

Proplach nosu zvýší komfort dýchání tím, že zvlhčí oschlé sliznice. Náš nos je fyziologickou vstupní branou do našich dýchacích cest. Cílem proplachu je zředění sekretu, změkčení případných usazených krust s jejich možným odstraněním a následná obnova přirozené funkce nosu. Přestože je nosní systém velmi pružný, nadměrná zátěž může vést k jeho dočasnému a někdy i trvalému poškození.

Ochrana před infekcí nosních dutin

Náš nos je do jisté míry vybaven k tomu, aby zachycoval infekce. Občas může být nos přetížen a je třeba mu trochu pomoci. Pokud dojde k tomuto přeplnění zachycenými částicemi např. v prašném prostředí, zpomalí se samočištění a díky výplachu nosních dutin, lze opět dosáhnout optimálního stavu. V případě infekce lze proplachem odplavit mikroby nebo virové částice a pomoci tak nosní sliznici proti infekci.

Pomoc při uvolnění zadní rýmy

Výsledkem vysychání přední části nosních dutin je suchá přední rýma. V momentě kdy dojde k vysychání zadní části nosu a zároveň i stropu nosohltanu, dojde k tvorbě vazkého sekretu, což bývá označováno jako zadní rýma. Následují pocity zahlenění a sucho v krku, což v některých případech vede k pocitům pálení. Může následovat bolest hlavy, bolest za očnicí, nebo také zhoršení funkce sluchové trubice.

Nenechajte si ujsť zásadné informácie o zdraví

Maximálne 1x za 14 dní Vás budeme informovať o novinkách zo sveta zdravia. Môžete sa tak tešiť na zaujímavé články na tému nosovej hygiena. Občas vás potešíme darčekom v podobe darčekového poukazu na nákup tovaru u niektorého z našich partnerov. Zoznámte sa s našimi zásadami spracovania osobných údajov, či viete, ako Vaše dáta chránime.Nájdete ich TU
>>